R.Wallenberg VaBB – I Galibi: Kadir Has Üniversitesi

1. Üniversiteler Arası Raoul Wallenberg Varsayımsal Bireysel Başvuru Yarışması’nın finali 15 Mayıs 2015 Cuma günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi’ndeki Fazıl Say Sahnesi’nde yapıldı. Yapılan kuranın ardından sırasıyla Kadir Has Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi jüri karşısına çıkarak Selma Gürman Olayı’na ilişkin hazırladıkları bireysel başvuru dosyalarını sundu. Sunumlarının ardından Doç.Dr Ece Göztepe, Anayasa Mahkemesi raportörü ve Doç.Dr Ali Rıza Çoban ve Av. Serkan Cengiz’den oluşan jürinin sorularını cevaplayan takımlar zaman zaman zorlandı. Yaklaşık iki saatlik yarışma bölümünün ardından jüri, karar vermek üzere çekildi. Detaylı analizlerin ve yoğun tartışmaların yaşandığı bir değerlendirme sürecinin ardından jüri üyeleri puanlarını vererek sıralamayı belirledi. Yaklaşık yarım saatin sonunda ilk R.Wallenberg VaBB’ın birinci ve ikincisi belli olmuştu. Önce ikinci olan Özyeğin Üniversitesi (İrem Kol, Semih Akkök, Abdullah Berat Memiş, Batuhan Safa Çikot, İrem Özmumcu), ardından da birinci olan Kadir Has Üniversitesi (Cansu Ercan, Lütfiye Berfin, Gizem Kutsal, Doğukan Bingöl) takımları duyuruldu. yarışma4

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımının Selma Gürman Başvurusu dosyası için tıklayınız: Kadir Has – BKDE

Yarışmanın fotolarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

BAU Hukuk Fakültesi öğrencilerinden fotoğraflarımızı çeken Merve Sönmez‘e ve yarışmanın aksamadan ilerlemesini sağlayan Selma Esen ve Miraç Eşen’e teşekkür ederiz.

Finale kalmayı başaran tüm takımları tebrik eder, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımını, yoğun emeklerinin sonunda ulaştıkları bu başarı nedeniyle ayrıca kutlarız.

yarışma3Gelecek sene ulusal hale gelecek olan R.Wallenberg VaBB – II’de görüşmek üzere.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s